به احتمال زیاد برای شما عزیزان پیش اومده که دوست داشته باشید در یک جمع یا مکانی از شما پذیرایی ویژه‌ای شود، یا به اصطلاح خودمانی حسابی تحویل‌تان بگیرند، مهم بودن و اهمیت داشتن احساس خوبی است و همچنین طبیعی، یقینا تک‌تک افراد در این جهان هستی حائز اهمیت هستند، اما در قالب رسیدگی باید در جایگاه‌هایی مانند وزیر، وکیل، تاجر و … باشید تا پذیرایی‌های ویژه از شما صورت گیرد.

احتمالا واژه CIP کمتر به گوش شما خورده باشد، حال می‌خواهیم در این مطلب درباره واژگان CIP و VIP برای شما عزیزان صحبت کنیم.

همیشه افرادی وجود دارند که بنا به جایگاه شغلی‌شان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند مانند مقامات سیاسی، هنرمندان، ورزشکاران، وکلا و … البته که از نظر ما همه‌ی عزیزان می‌توانند از این خدمات استفاده کنند و صرفا این نوع خدمات مختص افرادی خاصی ساخته و طراحی نشده است.

حال دو دسته بندی برای ارائه خدمات ویژه در مکان‌های عمومی وجود دارد :

دسته اول VIP : در زبان انگلیسی از عبارت VIP که مخفف Very Important Person به معنی فرد خیلی مهم می‌باشد، برای افرادی که دارای جایگاه ویژه‌ای مانند مقامات سیاسی هستند، استفاده می‌کنند.

شایان ذکر است که با توجه به موقعیت‌های شغلی مانند افراد عالی رتبه یک کشور از واژه VVIP نیز به معنی فرد خیلی خیلی مهم استفاده می‌شود که خدمات متنوع‌تری ارائه می‌کند.

دسته دوم CIP : واژه CIP مخفف Commerical Important Person به معنی فرد مهم اقتصادی/تجاری می باشد که در فرودگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، سینماها، سالن های نمایش تئاتر و یا حتی در جشنواره‌ها حتما دیده‌اید، که در این مکان‌ها خدمات متفاوتی ارائه می‌کنند. افرادی که در این دسته قرار می‌گیرند، از نظر تجاری حائز اهمیت هستند.

حال می‌خواهیم خدمات CIP در فرودگاه‌ها و هتل‌ها را بررسی کنیم.

فرودگاه‌ها : این نوع خدمات در فرودگاه‌ها شامل خدمات متنوعی می‌باشند. به طور مثال قبل و بعد از انجام پرواز، گذراندن اوقات خود در سالنی به دور از شلوغی و ازدحام، عدم انجام عملیات فرودگاهی نظیر : تحویل بار، دریافت کارت پرواز، وجود گیت‌های اختصاصی تردد، وجود سوئیت و اتاق‌هایی برای استراحت، وجود فروشگاه‌ها و رستوران‌ها، انتقال مسافران همراه با راهنمای ویژه تا پلکان پرواز و در اختیار گذاشتن سالن‌های مخصوص برگزاری جلسات

هتل‌ها : در هتل‌ها برای مهمانان CIP امکانات خاصی نظیز استقبال در آغاز ورود، تزیین اتاق با گل و نامه‌ی خیرمقدم‌گویی و ارائه امکانات بیشتر از لحاظ خوراکی و خدمات رفاهی در نظر گرفته می‌شود.

در آخر اگر بخواهید مانند فردی ویژه سفر کنید و خدمات آن شامل حال شما شود، اما در جایگاه خاصی از نظر سیاسی، اجتماعی، هنری و … نیستید،نگران نباشید با پرداخت هزینه آن می‌توانید همانند افراد ویژه از این امکانات استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنم برای رزرو خدمات CIP یا VIP با همکاران ما تماس حاصل فرمایید.